Podróż autostopem w pojedynkę

Samotna podróż autostopem może być źródłem adrenaliny, zabawy i nowych znajomości, ale to także ogromne niebezpieczeństwo. O czym trzeba wiedzieć, decydując się na taki sposób podróżowania? Złodzieje uwielbiają autostopowiczów, dlatego należy pamiętać, aby najważniejsze dokumenty, portfel oraz telefon komórkowy trzymać zawsze przy sobie.

Najlepiej schować te rzeczy do zapinanej na suwak kieszeni bluzy bądź kurtki. Nie powinno się trzymać wszystkich pieniędzy w jednym miejscu, gdyż w przypadku kradzieży można zostać bez grosza daleko od domu.

Dobrym pomysłem będzie rozdzielenie ich i ukrycie w kilku miejscach. Trzeba też pamiętać, aby bagaż mieć blisko siebie, nigdy nie wkładać go do bagażnika.

Doskonale sprawdzi się tutaj średniej wielkości plecak. Wsiadając do samochodu trzeba ufać swojej intuicji, a w przypadku wyczuwalnego zagrożenia nie bać się zrezygnować z przejazdu.

Na wszelki wypadek można zaopatrzyć się w gaz pieprzowy. Planując trasę podróży należy wybierać takie drogi, które są często uczęszczane, bo chyba nikt nie chciałby spędzić kilku godzin na łapaniu stopa w nocy na mało ruchliwej drodze.

Należy także pamiętać o markerze i kartkach, aby móc poinformować kierowców o kierunku podróży.

www.pol-argos.pl