Audioriver

www.ksr2-belchatow.com.pl

Płocki Festival Audioriver organizowany na plaży nad Wisłą, jest cykliczną imprezą dla fanów muzyki elektronicznej. Jego pierwsza edycja odbyła się już w 2006, co roku rozrastając się i gromadząc większą ilość fanów, zwyczajowo na imprezie bawi się kilkadziesiąt tysięcy osób, edycja z 2015 ściągnęła na płocką plażę prawie 30 tysięcy osób. Festiwal trwa trzy dni, podczas których odbywają się nie tylko koncerty, ale także wydarzenia towarzyszące, takie jak kino festiwalowe (na ul.

Tumskiej), a także warsztaty i targi na w centrum Płocka, odbywające się pod nazwą Rynek Niezależny, Audioriver Fashion Day, Audioriver Sun/Day, Na Audioriver pojawili się dotychczas tacy artyści muzyki alternatywnej jak GusGus, Róisín Murphy, Little Dragon, Trentemøller, Paul Kalkbrenner, Röyksopp, Nicolas Jaar i wielu innych. Audioriver zdobył wiele prestiżowych nagród i nominacji m.in.

Top 10 Najlepszych Zagranicznych Festiwali na UK Festival Awards, a także drugie miejsce na liście najlepszych festiwali sierpnia na świecie według australijskiego portalu Resident Advisor.

PiroMaster Pirotechnika