Bezpieczna podróż autem

Wydawać by się mogło, że samotna podróż samochodem jest wygodniejsza niż jazda pociągiem. Nie jesteśmy narażeni na kradzieże bagażu, nie musimy się obawiać o współpasażerów, bo ich po prostu nie ma.

Jednak warto pamiętać, że nawet podczas podróży samochodem może przytrafić się nam niemiła sytuacja. Pamiętaj, aby w czasie jazdy nie kłaść torebki lub plecaka na siedzeniach.

Często zdarzają się w dużych miastach przypadki, gdy złodzieje wybijają szybę i zabierają cenne przedmioty z auta, podczas gdy Ty stoisz w korku i nie bardzo masz jak zareagować. To samo dotyczy pozostawiania cennych przedmiotów na widoku, gdy udajemy się zatankować czy kupić coś do jedzenia.

Należy pamiętać, aby nigdy nie zostawiać kluczyka w stacyjce, nawet jeśli wysiadasz tylko na chwilkę, aby sprawdzić coś w bagażniku. Zwracaj także uwagę na miejsca, w których chcesz zrobić postój.

Wybieraj miejsca zaludnione, takie jak duże stacje benzynowe czy parkingi przy autostradach. Unikaj parkingów w lesie, gdzie może spotkać Cię jakaś niemiła niespodzianka.

Zabieranie autostopowiczów, podczas gdy jedziesz zupełnie sam, również nie jest dobrym pomysłem. Jeśli już się na to zdecydujesz, bądź bardzo czujny.

Gospodarstwo agroturystyczne noclegi w Borach Tucholskich niska cena www.lm-loma.pl