Bezpieczna podróż autem

Wydawać by się mogło, że samotna podróż samochodem jest wygodniejsza niż jazda pociągiem. Nie jesteśmy narażeni na kradzieże bagażu, nie musimy się obawiać o współpasażerów, bo ich po prostu nie ma.

Jednak warto pamiętać, że nawet podczas podróży samochodem może przytrafić się nam niemiła sytuacja. Pamiętaj, aby w czasie jazdy nie kłaść torebki lub plecaka na siedzeniach.

Często zdarzają się w dużych miastach przypadki, gdy złodzieje wybijają szybę i zabierają cenne przedmioty z auta, podczas gdy Ty stoisz w korku i nie bardzo masz jak zareagować. To samo dotyczy pozostawiania cennych przedmiotów na widoku, gdy udajemy się zatankować czy kupić coś do jedzenia.

Należy pamiętać, aby nigdy nie zostawiać kluczyka w stacyjce, nawet jeśli wysiadasz tylko na chwilkę, aby sprawdzić coś w bagażniku. Zwracaj także uwagę na miejsca, w których chcesz zrobić postój.

Wybieraj miejsca zaludnione, takie jak duże stacje benzynowe czy parkingi przy autostradach. Unikaj parkingów w lesie, gdzie może spotkać Cię jakaś niemiła niespodzianka.

Zabieranie autostopowiczów, podczas gdy jedziesz zupełnie sam, również nie jest dobrym pomysłem. Jeśli już się na to zdecydujesz, bądź bardzo czujny.

www.kaunana.com