Tytan – żołnierz przyszłości

Jak ma wyglądać polski żołnierz przyszłości? To pytanie zadaje sobie mnóstwo osób. Oglądając stare filmy wojenne i widząc naszych żołnierzy w lekkich strojach bojowych, karabinem na plecach i wąsem pod nosem – nie możemy sobie wyobrazić, jak mają wyglądać dziś. Zwłaszcza w porównaniu do przystojnych, wyposażonych od stóp do głów w nowoczesny sprzęt Amerykanów. Czy taki scenariusz będzie możliwy u nas kiedyś? Nie.

Od sprawdza się już w tej chwili. Polscy żołnierze przyszłości to przeszkoleni, dobrze uzbrojeni mężczyźni. Pierwsze co uległo zmianie to hełmy – te, które dzisiaj dumnie noszą na głowach żołnierze są dużo trwalsze i mocniejsze. Do tego kamizelka kuloodporna – niezbędna w każdej akcji, a także na szkoleniach.

Cały sprzęt, jaki będzie miał przy sobie żołnierz ma być nie tylko nowoczesny, ale i dużo lżejszy – jego waga ma się zmniejszyć nawet o połowę. Znacznie ułatwi to poruszanie się i skuteczność. Tytan, bo tak nazywa się właśnie system żołnierza przyszłości, ma jeszcze kilka lat aby wejść w życie. A wszystko przebiega bardzo pomyślnie.

koparki kołowe