Festiwale w Polsce

Jeszcze kilkanaście lat temu Polska była muzyczną pustynią, a pojawiające się od czasu do czasu koncerty gwiazd światowego formatu zyskiwały miano wydarzenia dekady. Odbywało się kilka festiwali, które prezentowały głównie muzykę polską, takie jak Jarocin, festiwal w Opolu czy przystanek Woodstock, jednak zachodnie gwiazdy omijały Polskę szerokim łukiem, przez co na tle Europy, nasz kraj wypadał wyjątkowo blado. Wszystko zmieniło się po wejściu do Unii Europejskiej.

Od tego czasu nowe wydarzenia muzyczne zaczęły wyrastać jak grzyby po deszczu, a Polska zyskała stałe miejsce w grafikach muzycznych gwiazd. Jednym z pierwszych festiwali, jakie pojawiły się w kraju był Opener, który od pierwszej edycji w 2002 roku, stale rozwijał się i obecnie jest uznawany za jeden z ważniejszych festiwali w Europie. Na fali ogromnego sukcesu Openera pojawiły się kolejne m.

in. Coke Live Festival (obecnie pod nazwą Kraków Live Festival), Orange Warsaw Festival czy Off Festival. Będąc w Warszawie nie można nie sprawdzić polish menu warsaw restaurant. Na chwilę obecną w Polsce odbywa się kilkadziesiąt większych lub mniejszych festiwali rocznie, z których głodni muzycznych wrażeń fani mogą wybierać ten najbardziej pasujący do ich wymagań.