Castle Party

Odbywający się co roku, na przełomie lipca i sierpnia, w Bolkowie na Dolnym Śląsku Castle Party, to największy festiwal muzyki gotyckiej w Europie. Ta specyficzna impreza zrzeszająca fanów rocka gotyckiego i gatunków pochodnych odbywa się w ruinach zamku.

Pierwsza edycja festiwalu miała miejsce w 1994 roku na zamku Grodziec, by po trzech latach przenieść się do Bolkowa. Rokrocznie festiwal ściąga do małego miasta na Dolnym Śląsku kilka tysięcy fanów, którzy tworzą niesamowity klimat festiwalu swoimi oryginalnymi kostiumami i makijażami.

Poza fanami z Polski festiwal ściąga też sympatyków z Czech, Niemiec, Słowacji a nawet Węgier z roku na rok zwiększając liczbę uczestników. Impreza trwa cztery dni, podczas których na scenie występują często takie polskie zespoły jak Closterkeller, Behemoth, Sweet Noise czy Cool Kids of Death a także wielu artystów zagranicznych m.

in. Diorama, Crematory czy Diary of Dreams.

Line-up na edycję 2016 jest już oficjalnie potwierdzony a bilety dostępne w Internecie w cenie około 230-270 złotych, więcej informacji na oficjalnej stornie festiwalu castleparty.com.

https://www.fajerwerki-obornicka.pl/sklep/petarda-hukowa-fp3/