Stwórz mały ogród za pomocą doniczek

Jeżeli mamy własny dom, a przy nim ogródek, to sprawa jest prosta. Siejemy trawę, przygotowujemy miejsce na grilla, stawiamy krzesła i stół, możemy też zrobić altankę, albo zamontować hamak, a dookoła możemy posadzić różnego rodzaju drzewka i krzewy, dzięki którym sprawimy, że to miejsce nie tylko będzie się świetnie prezentowało, ale także będziemy mogli wspaniale w takim otoczeniu odpocząć. Ale co zrobić, jeśli marzy nam się taka przestrzeń wypełniona zielenią, a mieszkamy w bloku i mamy tylko niewielki balkon? Przede wszystkim powinniśmy wejść do sklepu ogrodniczego i zobaczyć, co nam tam proponują sprzedawcy.

Doniczki w różnych wielkościach i typach

Przede wszystkim powinniśmy zacząć od przejrzenia propozycji na doniczki. Niektóre świetnie nadają się do powieszenia na barierce, inne możemy przytwierdzić do sufitu, a jeszcze inne, możemy postawić w rogach balkonu. Jeśli już wybierzemy propozycje najlepsze dla siebie, to warto poprosić sprzedawców o radę, co możemy w nich posadzić.

Na balustradzie możemy mieć kwiaty, które będą rosły na kilkanaście centymetrów, tak abyśmy mieli pewność, że będzie je widać także z zewnątrz. W doniczce przyczepionej do sufitu możemy zasadzić rośliny, które będą zwisały w dół, dzięki czemu będziemy mogli się cieszyć ich wspaniałym zapachem i wyglądem, a jednocześnie nie będą nam przeszkadzały pod nogami. A do tych w rogach możemy wsadzić niewielkie drzewka, które rosną tylko do określonej wysokości, albo takie, które bez problemów będziemy mogli przycinać.

Propozycji jest tutaj naprawdę wiele, więc może się okazać, że bez większego problemu znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Miejsce do odpoczynku?

Jeżeli przyjrzymy się propozycjom mebli ogrodowych, to szybko się przekonamy, że niektóre z nich są naprawdę sporej wielkości, ale możemy znaleźć takie, które będą zabierały bardzo mało miejsca, a dodatkowo jeszcze dają nam możliwość złożenia się, w chwili gdy nie będą potrzebne zimą, albo gdy będziemy potrzebowali więcej miejsca na balkonie. Warto popatrzeć na takie propozycje, bo może się okazać, że bez trudu dobierzemy do swoich potrzeb niewielki stolik i dwa krzesła, tworząc tym samym idealne miejsce na napicie się kawy, w zielonej scenerii.

Dodatkowo możemy kupić niewielkie huśtawki, które przyczepiane są do sufitu i które podobne są trochę do hamaka. Wówczas odpoczynek na balkonie będzie nieprawdopodobną przyjemnością, której z pewnością chętnie i często będziemy się oddawać. A jeśli mamy jeszcze trochę miejsca na balkonie, to wówczas można pomyśleć o ustawieniu wzdłuż ścian długich i trochę wyższych doniczek, tak aby w nich także móc posadzić kolorowe kwiaty, które pomogą nam zapomnieć o tym, że siedzimy w centrum miasta, a dookoła nas znajdują się inni mieszkańcy.

Popatrzmy jakie mamy tutaj możliwości, bo propozycji jest tak wiele, i są one tak zróżnicowane, że nawet mały balkon możemy zamienić w miejsce pełne zieleni. Jeśli sami nie mamy pomysłu jak możemy to zrobić, to zawsze możemy poprosić o radę specjalistów, którzy wszystko idealnie do nas zaprojektują. Każdą przestrzeń da się wykorzystać, jeśli tylko ma się odpowiednią wizję, w jaki sposób.

Przepompownie wody